Årsmøde 2015

Kære bentleyuser-medlem

Så er vi klar med programmet for foreningens Årsmøde og Nordic Civil 2015, der i år falder i dagene d. 9.-11. november på Munkebjerg Hotel ved Vejle.

Også i år er det lykkedes os at samle et alsidigt og inspirerende program, der gør det muligt at sammensætte et personligt forløb af sessioner og workshops med stort udbytte – uanset om din primære interesse er den nye Connect Edition af MicroStation, om du tumler med visualiseringer, eller du skal håndtere store datamængder i anlægsprojekter og punktskyer.

Der er relevante indlæg for alle foreningens medlemmer. Programmet vedhæftes i PDF-format – men det kan også hentes på foreningens hjemmeside, hvor programmet løbende opdateres, ifald der måtte ske ændringer. Du kan tilmelde dig 2 dage mandag-tirsdag eller alle 3 dage mandag-tirsdag-onsdag - alt efter praktisk mulighed og faglig interesse – og tilmeldingen er netop åbnet på dette link:

https://da.surveymonkey.com/r/bentleyuser-2015

Brugerforeningens legat til dækning af deltagelse i Årsmødet kan som tidligere år søges af studerende og lærere på relevante uddannelser, som foreningen gerne vil introducere til foreningens arbejde.

Ansøgningsskema er vedhæftet og skal returneres i udfyldt stand til bestyrelsens sekretær (undertegnede), som i samråd med den øvrige bestyrelse udpeger årets legatmodtagere. Vi har 4 legatportioner til uddeling, og de tildeles i den takt, ansøgninger modtages. Legatmodtagere vil få direkte besked. Kender I derfor til egnede kandidater, må I meget gerne opfordre dem til at henvende sig.

Vel mødt i Vejle!

http://www.bentleyuser.dk/sites/default/files/files/bentleyuser_ansogning_arsmodelegat_2015.doc

http://www.bentleyuser.dk/sites/default/files/files/bentleyuser_program2015.pdf